Tipy na výlet

V okolí Alšovy boudy je mnoho možností jak pěších  procházek tak delších výletů autem...

Sfingy - DOPORUČUJEME

1 km

Rulový skalní útvar připomínající egyptské Sfingy.  Od roku 1983 jsou chráněny jako přírodní památka.  Až do poloviny minulého století se zde nacházel zájezdní hostinec, dnes zde naleznete altánek zvoucí k posezení, ale zejména nádherné výhledy do údolí, kudy protéká řeka Ohře. Na Sfingy narazíte cca 1km od chaty cestou přes les na Měděnec.

Měděnec

2 km

Měděnec je malé městečko na hřbetu Krušných hor. V jeho těsném sousedství naleznete vrch Mědník s kapličkou, odkud jsou nádherné výhledy do širokého okolí

Bezručovo údolí

20km

Nejdelší údolí Krušných hor tvořeno nivou řeky Chomutovky. Při procházce údolím narazíte na Novodomské rašeliniště, přírodní rezervaci Buky nad Kameničkou a přírodní památku Krásná Lípa.

Aquapark Klášterec nad Ohří

9km

Moderní areál aquaparku nabízí několik bazénů různých tvarů, tři tobogány, skokánky, divokou vodu a mnoho dalších atrakcí pro děti i dospělé. Pro sportovní nadšence jsou zde k dispozici i kurty, hřiště na plážový volejbal, stolní tenis , kuželky a petanque. Více informací zde.

Výsluní

14 km

Bývalé hornické městečko na náhorní planině Krušných hor. Z návštěvu stojí mimo jiné místní kostel Svatého Václava, který je výraznou dominantou celého okolí a byl na poslední chvíli zachráněn před likvidací. Od roku 1998 je chráněn jako kulturní památka. 

Klínovec

20km

Oblíbené lyžařské středisko je i v létě oblíbených cílem turistů. Na vrcholku se nachází nedávno zrekonstruovaná kamenná rozhledna, ze které dohlédnete do širokého okolí včetně příhraničních oblastí sousedního Německa. Klínovec je ideálním cílem i pro cyklisty!

Stolová hora Úhošť

20 km

Národní přírodní rezervace Úhošť se nachází mezi Kláštěrcem nad Ohří a Kadaní.  Z tabulové (stolové) hory je nádherný výhled do okolí. Stojí zde socha na počest keltské kultury.

Přírodní koupaliště Prunéřov

20km

Přírodní koupaliště naleznete v areálu autokempu Prunéřov. Jedná se o umělou vodní nádrž hloubly 0,6 - 3,5m. K dipozici je travnatá plocha na slunění, prolézačky pro děti, skokanská věž, občerstvení a kavárenský koutek.

Pivovar Chalupník Perštejn

11km

Tip na výlet pro milovníky zlatavého moku - pivovar vybudovaný z původní továrny na prýmky nabízí tradiční nepasterizované a nefiltrované pivo Chalupník. V areálu je i skvělá restaurace s terasou a výhledem do Meránského údolí. Po předchozí domluvě je možná i prohlídla pivovaru.

Lučná pod Klínovcem/ Oberwiesenthal

15km

Oblast obce Loučná není atraktivní jen svým lyžařským areálem, ale nabízí i mnoho dalších zajímavostí. Přímo z obce vede 17,5km dlouhá naučná stezka po nejzajímavějších místech okolí. Kromě stezky je v blízkosti Loučné i spousta dalších atraktivních míst jako stará vápenka, zbytky zaniklé osady Königsmühle a v sousední německé obci Oberwiesenthal nejdelší závěsná skluzavka v Evropě (1500m) nebo vyjížďka místním parním vlakem.Vytvořte si webové stránky zdarma!